Výrobce a prodejce profesionálních 3D Tiskáren…

PLA

Hledáte-li filament, který je univerzální a v komunitě 3D tisku oblíbený, je PLA to, co najdete. Polylaktid neboli kyselina polymléčná je typ plastu, který se nevyrábí z ropy, nýbrž z rostlinných zdrojů sacharidů (např. kukuřičný škrob). Jedná se tedy o bioplast. PLA je díky tomu materiál ekologicky odbouratelný, při tisku neprodukuje zápach ani toxické výpary a jeho kontakt s jídlem je považován za bezpečný. Tato vlastnost ale nemusí být zaručena u všech konkrétních filamentů, je proto potřeba zkontrolovat informace od výrobce.

Z hlediska samotného tisku je PLA uživatelsky přívětivý materiál a práce s ním je poměrně jednoduchá. Taví se snadno (již při cca 180 °C), a protože se při tisku nijak výrazně nerozpíná ani nestahuje, nutně nevyžaduje ani vyhřívanou podložku. Přestože je PLA všestranný materiál, který se hodí na většinu aplikací, není příliš flexibilní, z čehož plyne jeho křehkost. Není tedy vhodný k využití v místech, kde by mohlo docházet k ohýbání či obdobným deformacím. Na paměti je potřeba mít také nízkou teplotní odolnost – na výrobcích se může projevit deformace už při 60 °C.

Zobrazen 1. – 16. z 89 výsledků

2K3D logo

2K3D s.r.o. k zobrazování, správě a vylepšování svých služeb a reklam využívá soubory cookie a další data. Pokud s tím budete souhlasit, přizpůsobíme pro vás obsah a reklamy na základě vaší aktivity na webu 2K3D.cz. Využívání našich služeb měří také někteří naši partneři.